E dine perse? 

Ndegjo mire:
„ku muslimani nuk e din pse eshte musliman,

ku fjala e Zotit shitet neper treg me shpejt se transaksionet e douxhonsit(version i haxhi harunit),

ku xhaxhi sam(serisht version i haxhi harunit) si kasap i muslimanve dhe e pangjashme ne histori prap HaMerIkanin e vellazerojne,

ku thjesht ata te paktet e udheheqin shumicen,

ku hallalli ne peshore vlere ska,

ku shqiptaret pretendojne te jen te races se paster ilire dhe me plot tradite e kulture kurse te ndare e te coptuar ne shume mohalla,

ku thjesht nje video e nje kurves si Tuna mbrin miljona shikime, aty ku kultivohet haku as njemij sun i ben,

ku robt e minxhes jan te huaj ne bahcen tende,

ku inati ju shtihet shqiptareve qysh ne djep per hajni e jo per trimeri,

ku investohet neper bar-nate e femijet enden neper sokaqe,

ku tallavaja klasifikohet si Art e Arti berllok(tetovarce),

ku shqiptari gjysmen e dites e kalon ne kafe e tybe si shkon mendja per klishat(tetovarce) ne shtepi pastaj kur edhe klishat i versulen qenit e pastaj ai leh,

o premtimi ku eshte fjale boshe, e inshallahi klasifikohet si trilece,

ku hoxha dinin e ben profesion e jo mision hyjnore,

ku burat garojn ne muhabetin e grave e grat muhabetin e burrave neper oda,

ku veshja eshte zhveshje e zhveshja kulture e kultura i prapambetur e shkollovanat(tetovarce) hajvana prite luften.“

A ka zgjidhje?


Po: „Hallalli bashk me lotin i nenes, ecja pas babes, namazi namaz, islami ne praktik, gezohu me pak, mos kerko shume, profesioni profesion e islamin mision.“

Kaq!

Haxhi Haruni (28.01.2014 22:18)